Dnes je 23. květen 2024, svátek má Vladimír
Reklama   •   Koupit reklamu
Zoo Liberec
Lidové sady 425/1, 46001 Liberec
Liberecká zoo je nejstarší zoologickou zahradou v České republice (i v bývalém Československu). Její začátky sahají až k roku 1904, kdy tehdejší ornitologický spolek zřídil v areálu parku Lidové sady větší veřejnou ptačí voliéru, která se později rozrostla o další expozice a výběhy srnčí zvěře.

Dnes se Zoo Liberec rozkládá na ploše necelých 14 ha a patří ke středně velkým zahradám v Česku. Na prohlídkové trase, která měří přibližně 2 km, lze pozorovat více než 160 druhů zvířat a přes 840 jedinců z říše savců, ptáků, plazů i obojživelníků. Pouze v zoo pod Ještědem mohou návštěvníci v Čechách spatřit například mangabeje žlutobřiché, paviány pláštíkové nebo vzácné urialy bucharské. Unikátní je i kolekce dravých ptáků, v pavilonu tropů najdete řadu zástupců asijské ptačí říše. Více než polovina chovaných druhů je zapojena do evropských záchovných programů (EEP, ESB), které pomáhají zachránit a udržet životaschopné populace ohrožených druhů právě koordinovaným chovem v lidské péči v zoologických zahradách.
Kontaktní údaje
Adresa: Lidové sady 425/1, 46001 Liberec
Telefon: 482 710 649
Články
Zoo Liberec - 02. 10. 2022
Udělejte si čas v sobotu 8. října na Den zvířat v Zoo Liberec   Už je to vlastně tradice a skoro i povinnost – zoologické zahrad...
Reklama   •   Koupit reklamu