Prostory Krajského centra onkologie (KOC) v liberecké nemocnici získaly novou tvář. Čekárnu radiační onkologie a jídelnu klinické onkologie nyní zdobí devatenáct děl, která vytvořili studenti Doctrina – Podještědského gymnázia v rámci charitativní sbírky „Malujeme pro dobrou věc“. Díky dražbě těchto obrazů se podařilo mezi rodiči a přáteli školy vybrat již 95 tisíc korun.
Výtěžek sbírky bude v plné míře investován do zpříjemnění prostředí, ve kterém se pacienti léčí. „Oddělení zde plánuje umístit velký originální kovový strom života se schránkou, kam budou moci pacienti vhazovat svoje přáníčka. Dále by rádi vyzdobili freskami studentů chodbu k lineárnímu urychlovači,“ přiblížila další plány vedoucí radiologická asistentka Mgr. Bobková.

Projekt ukazuje, jak může spojení školní kreativity a solidarity veřejnosti přímo ovlivnit kvalitu nemocničního prostředí. Zaměstnanci onkologie již oficiálně převzali šek na vybranou částku. Charitativní sbírka pak skončila dnes.
Nemocnice již přislíbila, že bude veřejnost o konkrétním využití prostředků a dokončení plánovaných úprav nadále informovat. Úspěch této iniciativy tak dává naději, že se díky podobným aktivitám podaří vytvořit pro onkologické pacienty o něco vlídnější a pozitivnější prostředí.
Krajská nemocnice Liberec zdravotnictví onkologie škola pomoc sbírka