Jedna z hlavních dominant frýdlantského náměstí T. G. Masaryka začíná měnit svou tvář. Pokud máte v nejbližších dnech namířeno na městský úřad, připravte se na drobnou změnu. Hlavní vchod do radnice je od 23. června kvůli stavebním pracím uzavřen.
Historická budova radnice se dočkala vytoužené péče. Odstartovala totiž první etapa projektu, jehož cílem je citlivé zrestaurování kamenných prvků na fasádě budovy. Aby řemeslníci mohli bezpečně postavit lešení a pustit se do práce na historických detailech, muselo vedení úřadu přistoupit k dočasnému uzavření hlavního vstupu z náměstí.

Neznamená to, že by byl úřad nepřístupný. Pro všechny klienty je po dobu prací otevřen náhradní vstup z ulice Míru. „Hlavní vchod bude opět průchozí v momentě, kdy bude lešení bezpečně postavené a nehrozilo by kolemjdoucím žádné nebezpečí,“ uvádí radnice.
Ačkoliv nás v příštích dnech čeká v okolí radnice trochu více ruchu a stavebního nářadí, výsledek rozhodně stojí za to. Památkově chráněná budova, která je symbolem Frýdlantu, díky probíhající obnově získá zpět svou zašlou krásu.
Frýdlant radnice oprava omezení