Dnes je 23. květen 2024, svátek má Vladimír
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Magazín Lékárna.cz posouvá hranice moderního lékárenství: Nabízí i lékařské služby a online pomoc! Vytvořit článek
Lékárna.cz posouvá hranice moderního lékárenství: Nabízí i lékařské služby a online pomoc!
ČTK Protext - 15. 05. 2024    3466    0 Líbil se vám tento článek?

ČR - 15.05.2024

Trend moderního lékárenství nyní nastavila první a největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz, kdy kromě volně prodejných léčivých přípravků nabídla svým zákazníkům i zdravotnické služby. 

 „Ukazujeme v praxi nový směr v lékárenství: poskytovat péči v širším kontextu. Tedy nabízet léky, ale zároveň služby spojené s prevencí, léčbou, vyhodnocováním zdravotních rizik. Být jako lékárna po ruce ve vícero situacích, kdy lidé řeší svoje zdraví, a nabídnout víc možností řešení než jen tabletku. V dynamickém 21. století nabitém technologiemi to zaneprázdněný Čech jistě ocení,” říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel Lékárna.cz.

Moderní lékárenství reflektuje trendy a dynamiku doby

Lékárna.cz zařadila do své nabídky nově služby Lékový audit, Hledám lékaře snadno a rychle a Potřebuji odborné lékařské vyšetření. Poskytuje je její vlastní tým lékárníků, kontaktování lékařů pak zdravotní asistentky. Prakticky ihned po publikování se rozběhl zájem o lékové audity a zprostředkování lékařského ošetření.

V nové nabídce zdravotních služeb má už od nového roku Lékárna.cz také služby pro zdraví z dílen českých startupů. V podobě poukazů vedou do laboratoří, ordinací, nebo odborných kurzů, spolupracují na nich odborníci. „Využily je už víc než tři stovky zákazníků a zájem o tyto služby narůstá. Nejvíc je zajímá odborná pomoc, kterou mohou využít online, tzv vzdálená odborná pomoc. Například minikurz Jak zvládat diabetes se drží od počátku v popředí zájmu. A také laboratorní testy, největší zájem je o laboratorní vyšetření jater a slinivky,“ hodnotí V. Finsterle.

Lékárna.cz navštíví měsíčně přes 2 miliony lidí, každý den víc než stovka z nich pak napřímo komunikuje s jejími lékárníky téma správné užívání léčiv a doplňků stravy. Služby Lékový audit, Hledám lékaře snadno a rychle, Potřebuji odborné lékařské vyšetření vyvinul tým profesionálů z Lékárna.cz. „Moderní lékárenství spočívá v provázání informací o lécích zejména pro samoléčbu, péči o zdraví a doplňkovou léčbu k lékům předepsaným lékařem, následně se jedná o nabídku služeb, které lze aplikovat na dálku s výrazným aspektem úspory času pacienta,“ dále vysvětluje V. Finsterle, pro kterého je v moderním lékárenství nejdůležitější fakt, že by se mělo stát důležitým prvkem zdravotní péče ve smyslu snadno dostupného zdravotnického zařízení, které umí a dokáže komunikovat s lékaři před a po jejich vyšetření a zajišťovat takové úkony, které lékař doporučí či předepíše. „Mladší ročníky se navíc ve světě digitálních řešení pohybují zcela samozřejmě, očekávají ho, tak ho přinášíme,“ říká V. Finsterle.

Diskrétnost a individualita: Abyste se cítili dobře

Za kvalitu všech tří produktů ručí sám zakladatel Lékárna.cz PharmDr. Vladimír Finsterle a jeho tým lékárníků - specialistů z Lékárna.cz a tým zdravotních asistentek. Zákazníci se nemusí obávat o své osobní údaje ani při tak individuální a citlivé nabídce. „Osobní údaje musíme zpracovávat v nezbytném rozsahu za účelem poskytnutí objednané služby. Řádně je chráníme tak, jak nám ukládá účinná právní úprava a tyto údaje nepředáváme třetím osobám, ledaže jsme k tomu oprávněni, nebo povinni,” dodává zakladatel a majitel Lékárna.cz.

Služby pro zdraví v kostce:

  • Lékový audit - zkontrolujeme léky, které pacient užívá, doplňky stravy, zdravotnické prostředky a jejich nevhodné kombinace - vzájemné působení a případné duplicity účinných látek.
  • Hledám lékaře – snadno a rychle - služba je pro ty, kterým lékař odešel do důchodu, přestěhovali se, nebo mají v rodině nový přírůstek, potřebují najít praktického lékaře pro dospělé, či pediatra pro dítě, případně specialistu.
  • Potřebuji odborné lékařské vyšetření - pokud pacientovi praktický lékař nedoporučil specialistu, nebo je jím doporučený specialista nedostupný, my odborného lékaře vyhledáme a domluvíme u něj termín vyšetření. Službu je možné objednat nejen pro sebe či dítě, ale i pro blízkého člena rodiny.

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce iLIBERECKO - před 8 hodinami
LIBERECKO - 22.05.2024 Tento týden v pondělí odpoledne se stala dopravní nehoda na silnici třetí třídy v katastru obce Křižany na...
ČTK Protext - před 10 hodinami
ČR - 22.05.2024 Průzkumy ukazují, že štítky na oblečení v České republice odstřihává až 78 % spotřebitelů. Připravují se tak o ce...
Redakce iLIBERECKO - 21. 05. 2024
SMRŽOVKA  21.05.2024 Minulý týden v pátek dopoledne krátce před desátou hodinou se stala dopravní nehoda ve Smržovce v ulici Hlav...
Premium články
Redakce iLIBERECKO - 06. 08. 2023
Pokud máte rádi cestování a hledáte zajímavou práci, která vám umožní poznávat nová místa a plnit si své sny, máme pro vás skvělou...
Lingua Centrum, renomovaná jazyková škola s více než třicetiletou tradicí, se pyšní otevřením nové pobočky v Liberci na adrese Jab...
Redakce iLIBERECKO - 14. 02. 2023
Dovolte mi se představit. Jsem HAMICZECH – na sociálních sítích známá jako travel blogger a travel influencer. Moje přezdívka je z...
Reklama   •   Koupit reklamu