Dnes je 17. červen 2024, svátek má Adolf
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Liberec / Společnost Reuse ROADSHOW Pepy Libického dorazí do Liberce na Den dětí Vytvořit článek
Reuse ROADSHOW Pepy Libického dorazí do Liberce na Den dětí
Redakce iLIBERECKO - 21. 05. 2024    17692    0 Líbil se vám tento článek?

LIBEREC - 21.05.2024

Pepa Libický se svou Reuse ROADSHOW vyráží již druhým rokem do krajů. Vydá se na cesty, aby mohli lidé navštívit jeho dílnu, kterou znají z televizních pořadů. Další jarní zastávkou je Den dětí u hypermarketu Globus Liberec, kde bude Pepa se svojí ROADSHOW po celý den – od 10.00 do 18.00. 

Show je tvořena jak pro dospělé, tak dětské návštěvníky. A proto že tentokrát dorazíme na Den dětí, budeme jim věnovat výjimečnou pozornost. I děti si za pomoci lektorů vyzkouší bezpečnou práci s nářadím, pracovat budou také s netoxickými přírodními barvami Mlékovkami, z domácího odpadu vytvoří bubínky a čeká je také setkání s hosty. Možná budou děti u ponků držet poprvé v ruce nářadí a naučí se, jak s ním zacházet! 

Na řadu přijdou také kreativní zábavné hry pro děti a celou rodinu o hodnotné ceny! Vyhrát budete mít možnost například dlažbu od firmy Best! 

Hlavní program: 

Lídia Garcia z rubriky Žena za ponkem pořadu Receptář prima nápadů přímo před zraky diváků vytvoří ze dřeva drobnosti do domácnosti a opatří starý nábytek novou fasádou. Lída se bude divákům u ponků s celou řadou nástrojů po celý den věnovat. Návštěvníci s ní budou moct tvořit drobnosti ze dřeva. 

Lektoři Cirkulární dílny Recy upcy tu budou hlavně pro nejmenší návštěvníky. Děti si s jejich pomocí vytvoří hudební nástroje na které si budou moct zahrát nejen doma, ale dokonce na podiu! 

Děti spolu s Pepou a hudebníky Nikem & Elijahem vytvoří kapelu a nadchnou dav návštěvníků svou improvizovanou tvorbou. 

A budeme samozřejmě také vařit! Luboš Rychvalský poradí, jak vypěstované suroviny v kuchyni zpracovat beze ztrát. Návštěvníci zjistí, že je to snadné a že si nejen pochutnají, ale i ušetří. 

V zahradnickém koutku si návštěvníci rozšíří své pěstitelské obzory a čeká je rovněž zajímavá soutěž o ceny! 

O Reuse ROADSHOW:

Reuse ROADSHOW pomáhá návštěvníkům vnášet principy reduce – reuse – recycle do vlastního domova a života. Praktické ukázky a dovednosti z dílny, zahrady a kuchyně pomáhají šetřit naší peněženku i chovat se odpovědně k životnímu prostředí. 

Na druhý ročník své akce Pepa do krajů nevyráží sám, na stagi mu bude dělat společnost zručná Lidie Garcia, kuchař Luboš Rychvalský a vynalézaví lektoři Cirkulárního centra Jaroměř – Recy upcy. Řada přijde také na zahradnickou dílnu! 

Pepa diváky inspiruje, aby se nebáli vzít si nářadí a začít vlastníma rukama tvořit. Ukáže jim, jak a k čemu základní nářadí používat a jak využít nové, méně známé technologie. Jako materiál mu bude mimo jiné sloužit to, co se běžně považuje za odpad anebo už se nám zdá zastaralé. Zkrátka Pepa společně s návštěvníky, dá věcem druhou šanci. Jeho motto koneckonců je: „na každé skládce se dá najít vlčí mák!” 

Atmosféru akce doplní živá hudba v podání dua Niko & Elijah a řada vystavovatelů! 

Ochutnáte kuchařské umění Luboše Rychvalského a občerstvíte se u stánku s domácími limonádami a kávou.

Zdroj a foto: TZ Reuseroadshow.comLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce iLIBERECKO - před 3 hodinami
ČR - 17.06.2024 Operátor O2 nabízí jedinečnou příležitost otestovat si zákaznicky nejlépe hodnocenou 5G síť s tarifem NEO+ Bron...
Statutární město Liberec - před 6 hodinami
LIBEREC - 17.06.2024 Úspory přes 90 milionů korun za energie a významné zlepšení technického stavu u více než 30 budov, většinou...
Redakce iLIBERECKO - před 7 hodinami
ČR - 17.06.2024 Jak moc může běžná česká domácnost v rodinném domě ušetřit díky správně zvolené fotovoltaice a tepelnému čerpadlu...
Premium články
GRILMEN s.r.o. - 02. 06. 2024
Aroma grilovaného masa a zeleniny lákající z terasy, rozesmáté tváře dětí pobíhajících po zahradě a spokojené pokřikování dospělýc...
Redakce iLIBERECKO - 06. 08. 2023
Pokud máte rádi cestování a hledáte zajímavou práci, která vám umožní poznávat nová místa a plnit si své sny, máme pro vás skvělou...
Lingua Centrum, renomovaná jazyková škola s více než třicetiletou tradicí, se pyšní otevřením nové pobočky v Liberci na adrese Jab...
Reklama   •   Koupit reklamu