Dnes je 15. duben 2024, svátek má Anastázie
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Kdo je Hamiczech? Vytvořit článek
Kdo je Hamiczech?
Redakce iLIBERECKO - 14. 02. 2023    15696    0 Líbil se vám tento článek?

Dovolte mi se představit. Jsem HAMICZECH – na sociálních sítích známá jako travel blogger a travel influencer. Moje přezdívka je zkratkou mého skutečného jména a mé země (což Čechům nemusím vysvětlovat že :). Ve svém reálném životě jsem obchodník a zabývám se hlavně obchodem online.

Už jako dítě jsem pořád s něčím obchodovala, takže moje budoucí povolání bylo celkem jasné. Dokonce jsem na základní škole vymyslela losy, a když to pak učitelé zjistili, tak jsem měla docela průšvih, no nic :) Podnikatelského ducha jsem však neztratila a od 20 let mám vlastní firmu.

Jelikož mám ekonomické vzdělání, pracovala jsem nejprve jako konzultant v jiných firmách. Pak jsem se pustila do studia cizích jazyků a protože se mi nějak nechtělo vracet na plno do práce, přihlásila jsem se ještě na vysokou školu, na kterou jsem nikdy nechtěla jít, ale nakonec to bylo super, to jsou pořád samé večírky, potkáte nové skvělé kamarády, občas se teda musíte i učit no, ale stálo to za to. Vystudovala jsem Geovědní a montánní turismus na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, na Hornicko-geologické fakultě a zakončila jsem studium geologií. I když je to nesmírně zajímavý obor, přesto jsem věděla, že se budu nadále věnovat obchodu. Hornickým tradicím však zůstávám věrná dodnes, v mých příspěvcích na sociálních sítích mě občas můžete vidět v hornické uniformě na nějaké hornické slávě.

První sociální sítí, kterou jsem si založila, byl Facebook. Ale byl to soukromý účet, jen pro přátele. Pak všichni začali mluvit o nějakém Instagramu. Nechápala jsem, co to je. Proč další síť, když už existuje Facebook? V čem je to jiné? Účet jsem si tedy založila také na konci roku 2019 (což bylo docela pozdě, ti, co začali hned, už měli statisíce sledujících) a jeho zaměření bylo celkem jasné. Ve vaření zrovna nevynikám, make-up na sebe před kamerou patlat nebudu, ani mě nebaví každý měsíc kupovat nové oblečení. Ale mým velkým koníčkem je cestování, neposedím chvíli doma, takže budu mít cestovatelský účet. A první lidé mě začali sledovat. Pak jich bylo víc a víc. A pak mě to chytlo! Ostatně, kde jinde si zvedat sebevědomí než na Instagramu, kde vám lidé píší hezké komentáře, lajkují vaše fotky a podporují vás ve vaší práci různými způsoby. Naštěstí zatím moc haterů nemám, ne že teď začnete!! :))

Tak jsem se rozhodla z toho udělat další byznys. Začala jsem investovat čas a peníze do svého účtu (hodně času a hodně peněz do reklam), protože nejsem slavná osobnost, tak jak by mě lidé měli znát a hledat. A po třech letech dřiny se to konečně začalo vyplácet. Začala jsem navazovat spolupráce zejména v oblasti cestování (testování a propagace hotelů) nebo spolupracuji s módními značkami, které jsou mi blízké. Rozhodně neakceptuji každou spolupráci, propagace kosmetiky, doplňků stravy nebo investování není nic pro mě. Dávejte si na to pozor. Když uděláte ze svého účtu jednu velkou reklamní plochu, vašim sledujícím se to zřejmě moc líbit nebude a začnete je ztrácet.

Blog jsem si založila v roce 2021. Na Instagramu si totiž každý prohlíží fotky a videa, ale málokdo čte, co je u nich napsáno. Protože mě sledují lidé z celého světa, píšu jej v našem českém jazyce, ale i v angličtině. Ráda si přidávám práci :)

Na mém blogu www.hamiczech.tips najdete podrobné průvodce místy, která jsem navštívila, recenze hotelů (zejména vyšší kategorie nebo hotelů, které jsou něčím zajímavé) a tipy na dobré restaurace. V roce 2022 jsem přidala i kategorii Hamiczech testuje, kde píšu o věcech, které jsem měla možnost vyzkoušet a které mě natolik oslovily, že je ráda doporučím dále.

No a to je celý příběh. Pokud chcete být v něčem úspěšní, musíte to milovat a věnovat se tomu naplno, bez práce nejsou koláče. Vytrvejte, jděte si za svým, a i když vás 100x odmítnou, jednou to vyjde, nebojte. Úspěch se dříve nebo později dostaví, držím palce všem začínajícím!

A vzkaz pro všechny majitele hotelů a PR – pokud byste chtěli zpropagovat svůj hotel, ozvěte se mi prosím. Je to moje práce. Jedna z nich :)

Všem přeji hlavně zdravíčko a hodně šťastných kilometrů na cestách!

HamiczechTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce iLIBERECKO - před 1 hodinou
ČR - 15.04.2024 První květnová neděle je dnem rodičů předčasně narozených dětí. U této příležitosti se uskuteční už tradiční...
Redakce iLIBERECKO - před 3 hodinami
Podpora místních šikovných výrobců, a to jak mediální, tak finanční. To je hlavním cílem soutěže o Regionální českolipský výrobek...
ČTK Protext - před 5 hodinami
ČR - 15.04.2024 Správný čas k nákupu je možná právě nyní, dává ke zvážení obchodní ředitel České mincovny Aleš Brix. Kouzlo zlata...
Premium články
Redakce iLIBERECKO - 06. 08. 2023
Pokud máte rádi cestování a hledáte zajímavou práci, která vám umožní poznávat nová místa a plnit si své sny, máme pro vás skvělou...
Lingua Centrum, renomovaná jazyková škola s více než třicetiletou tradicí, se pyšní otevřením nové pobočky v Liberci na adrese Jab...
Redakce iLIBERECKO - 14. 02. 2023
Dovolte mi se představit. Jsem HAMICZECH – na sociálních sítích známá jako travel blogger a travel influencer. Moje přezdívka je z...
Reklama   •   Koupit reklamu